Zelená kočkám, z.s. je sdružení několika osob, které svedl dohromady společný zájem o pomoc kočkám v nouzi.

Systém dočasných péčí a jeho nesporné výhody

Nejsme klasický kamenný útulek – fungujeme na základě dočasných péčí. To má své výhody, protože ušetříme za pronájem a energie, a tím pádem zbude více financí na péči o kočičky. Přijaté kočky tak přijdou rovnou do domácího prostředí bytových podmínek, kde je čas je vymazlit a přivyknout je na společnost člověka.

Naše dočasky jsou převážně v oblasti Vysočiny. Většina našich dočasných péčí má kapacitu do pěti koček, takže nově příchozí kočky po absolvování karantény nejsou stresované větším množstvím zvířat. Kočičky nežijí v klecích, ale mají volný pohyb. Klece používáme pouze na nezbytně nutnou dobu pro ty, které jsou po operacích a musí být v klidu nebo pro maličká koťata, aby byla zajištěna kvalitní péče o ně.

Pomoc kočkám i jejich majitelům v nouzi

Pomáháme i starým a sociálně slabším lidem, kteří jsou v zoufalé situaci, a kočka je pro ně často jejich jediný společník.

Staráme se o krmná místa

Máme i několik krmných míst, kde žijí kočky bez majitele a my jim zajišťujeme krmení a dohlížíme na jejich zdravotní stav. V kraji Vysočina pomáháme realizovat kastrační programy, abychom zabránili nekontrolovatelnému množení a nárůstu dalších bezprizorních koček.

Spolupráce

Navázali jsme aktivní spolupráci s MVDr. Štursou v Havlíčkově Brodě a MVDr. Matouškem v Pelhřimově, další spolupráce máme rozjednány.

Kočky potřebují nás, my potřebujeme vás

Budeme vděčni za Vaši podporu, ať již v podobě krmiva či financí. Protože bez Vaší pomoci bychom nemohli kočičkám v nouzi pomáhat.

Pomoci můžete jakýmkoli finančním darem na náš transparentní účet. Každá koruna se počítá; potěší hladová kočičí bříška nebo pomůže s úhradou veterinárních nákladů našim marodům.

Transparentní účet: 2902358238 / 2010

Chcete-li pomoci materiálním darem, kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem. Údaje, kam dary poslat, vám rádi sdělíme.

Sledujte nás také na facebookové stránce, kde můžete sledovat naši aktuální činnost.