Velikonoční Kindy a její koťátka

Velikonoční Kindy a její koťátka

Jaké jste měli Velikonce? U nás byl zajíček s nadílkou skutečně štědrý. Tedy zajíček, spíš kočička. Její příběh vám budeme nyní vyprávět a postupně přidávat další informace o tom, jak se koťátka i jejich maminka mají.

Kde se vzala Kindy?

Ze dne na den se v Telči objevila kočička. Na místě, kde to pro ni není bezpečné. Našla ji stará paní, bylo jí kočičky líto a bála se o ní. Kočička se od paní nehnula, upírala na ni své krásné oči, kterými říkala: „Vezmi mě do bezpečí, moc se bojím, nechci zůstat sama.“ A tak kontaktovala nás s prosbou o pomoc.

Kočička je velmi mazlivá, někdo ji v pokročilém stavu těhotenství musel vyhodit. Je to odrostlé kotě, ještě jí nebude ani rok a už musí čelit takovým problémům. Kdyby jen lidé včas kastrovali…

Tak se tedy kočičky dostala k nám do bezpečí. Protože byla skutečně hodně kulatá, vypadala jako vajíčko (a že byly ty Velikonoce), dostala od nás jméno Kindy.

A je to tady

2. dubna si kočička po poledni začala chystat pelíšek a v 15:56 bylo na světě první koťátko. Z počátku to šlo rychle a dobře, ale u čtvrtého jí docházely síly. Museli jsme jí pomoci a přestřihnout pupeční šňůru a koťátko podat mamince k čumáčku, aby si je očistila. Sama by někde venku porod určitě nezvládla. Jsme rádi, že se dostala včas k nám.

U čtvrtého to ale nekončilo. Po chvíli odpočinku přišlo páté a ještě šesté kotě, s těmi jsme také pomáhali. Takže máme šest kočičích miminek, maminka to zvládla na jedničku a nyní se o ně vzorně stará.

Jejich první den

Kočička Kindy je úžasná maminka a o všechna svá koťátka se pečlivě a s láskou stará.

Druhý den s koťátky a Kindy

Kindy vzorně pečuje o své milované děti. Podporujeme ji, jak to jen jde kvalitní stravou a vitamíny. Je radost pozorovat, jak zodpovědná maminka Kindy je. Video z večerního kojení můžete najít na odkazu níže.

Koťátkům je týden

Koťátkům je týden a krásně přibývají. Největší z nich už váží 200 gramů. Kindy je stále pečlivá a vzorná maminka. Je na ní vidět, že tolik dětí je na kojení skutečně dost, proto občas pomůžeme přikrmovat.

Koťátkům je deset dní

Koťátkům je dnes 10 dnů a krásně přibývají na váze. Největší z nich už váží 231g. A začínají na nás koukat. Kindy je stále pečlivá a vzorná maminka. Ale je na ní vidět, že tolik dětí na kojení je opravdu hodně, proto pomáháme přikrmovat. A maličkým chutná.

Už máme jména!

Tak už na nás prckové koukají. Vypadá to na pět kocourků a jednu kočičku. Mouratá holčička dostala jméno Fíbí, mourečci Robí, Kuký, Doný a dva černoušci Džejdý a Bucí. Kindy je vzorná maminka, ale s krmením trochu pomáháme.

Dva týdny za námi

Koťátkům v úterý byly dva týdny. Pořád se mají k světu, krásně rostou, a i když se přikrmují, maminka péči o ně rozhodně nezanedbává. Někteří začínají být zvědaví, co na ně čeká venku za pelíškem, jiní si užívají snídaně.

Koťátkům jsou tři týdny

Koťátkům jsou dnes tři týdny a mají se k světu. Už opouští svůj pelíšek a prozkoumávají svět kolem sebe po svých. I když jsou jejich nožičky stále trochu vratké, dělají každým dnem pokroky. Však posuďte sami.

Slavíme čtyři týdny

Koťátkům jsou čtyři týdny a už začínají ochutnávat papání. Nejvíc chutná Džejdýmu. Kindy je stále ta nejhodnější a nejvzornější maminka. Je vidět, že je vděčná, že se dostala k nám, kde jí a jejím dětičkám nic neschází.

Koťátkům je 5 týdnů

Čas letí jako splašený a naše koťátka už jsou splašená také. Objevují hry s hračkami i hry se sourozenci. Maminku Kindy občas pěkně pozlobí, ale Kindy je kočka do nepohody a se vším si poradí. Koťátka už krásně papají sama, chodí bumbat vodičku, ale občas si ještě rády skočí k maminčinu cecíku. A protože koťátka už chodí sami i na záchod, v projektu Kočičí přání si Kindy moc přála kočkolit. A koťátka? Těm můžete udělat také radost. Stačí se vypravit na web Kočičí přání, kde Kindy a její děti Bucí, Džejdý, Kuký, Doný, Robí a Fíbí prosí o dárečky.

Komentáře

Nejsou zde žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *